Святий Христофор

Святий Христофор

Святий Христофор

Postby wings » 11 Feb 2011, 09:31

Image


Святий Христофор, Великий Мученик Христофор, теж Криштоф (грец. Άγιος Χριστόφορος або - той що несе Ісуса Христа, англ. Christopher, фр. Christophe, ісп. Cristóbal, пол. Krzysztof - Кшиштоф) — один з найвідоміших християнський святих, шанований як і в східній так і в західній церквах, покровитель мандрівників, автомобілістів і дорожної поліції. Святого Христофора прираховують до 14 заступників в важких життєвих ситуаціях.

Легенда говорить, що до хрещення Христофор мав на ім'я Репрев та із за свого великого росту та громадних розмірів він працював переносником подорожуючих через брід. Одного разу коли він переносив дитину, вона виявилася надзвичайно важкою. У відповідь Репрев дізнався, що ця дитина це - Христос, а велика вага дитини це гріхи світу, які Він ніс. Негайно ж, подорожуючий Христос охрестив Репрева там же у річці і з того часу, після хрещення, він отримав нове ім'я - Христофор.

Святий Христофор став мучеником, що був обезголовлений за Христа і віру у Малій Азії (Туреччина) під час правління римського імператора Деція Траяна (правив у 249 - 251 рр).

Храмові дерев’яні скульптури XIII століття, зображують Святого Христофора із маленьким Христом на руках.

Святий Христофор в православній культурі

Православна традиція описує його, як людину величезних розмірів і страшної поведінки. Христофор був канібілом з кіноцефалією (головою пса замість людини), як усі з його племені мармарітів (лат. marmaritae - вважається, що це було берберське плем'я з Кіренаїки), що був взятий в полон у північній Африці.

На багатьох православних іконах він зоображається з головою пса. Православний гімн в день прославлення Святого Христофора - 9 травня, подає опис і деталі про святого і легенду про обличчя пса:

Христофор, Великий Мученик (Контакіон Тон 4):

Твоя будова була вражаючою і твоє обличчя жахаючим. / Ти добровільно зазнав травми від свого народу. / Мужчини та жінки намагалися розбудити в тобі вогні пристрасті, / але замість того вони послідували за тобою до твого мучеництва. / Ти є нашим міцним захисником, о великий мученик Христофор!

Святий Христофор — опікун багатьох міст

Святий Христофор вважається опікуном столиці Литви Вільнюса, де він теж зображається на гербі міста. Він теж є покровителем наступних міст:

  • Баден, Німеччина
  • Борджа, Італія
  • Брауншвейг, Німеччина
  • Мекленбург, Німеччина
  • Раб, Хорватія
  • Роермонд, Нідерланди
  • Острів Святого Христофора (Сент-Кіттс)
  • Аґрінон, Греція
  • Гавана, Куба.
User avatar
wings
UFO
UFO
 
Posts: 1
Mood: Cool · Спокойный
Joined: 05 Sep 2008, 11:01
Cash on hand: 4.05
Location: Kiev
Gender: Male
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Country: Ukraine (ua)
Medals: 1
Gratefulness 4 Благодарность (1)
Reputation point: 0
Tagsсвятой, христофор, псеглавец, церковь, старообрядство, православие, католицизм, икона, иконография, XVIII, изображение, почитание, почетание, покрова, роспись, голова, собачья, фрески, собор, христофор, мученик, ребребус, версия, бог, лошадь, религия, 18

google adsense
Google
 

Return to Saint Christopher · Святий Христофор (UK - Українська)

Who is online

Users browsing this forum: Common [Bot]* and 0 guests

Who Visited this Topic?

No registered users have visited this topic.

Рейтинг Сайтов YandeG